Vind je route

Gate.io vs Coinbase: kosten, EU-vergunningen en welke je kiest

Bijgewerkt 23 oktober 2026 Door de redactie 14 min. lezen Zo verdienen we geld

Beide hebben een MiCA-vergunning en zijn actief in de EU. Kies Gate voor veel lagere spotkosten en een lange lijst met altcoins; kies Coinbase voor gepubliceerde gratis SEPA-overboekingen, futures in de EU, toegang vanuit de VS en het VK en een beursgenoteerd moederbedrijf, en accepteer de hogere kosten.

Als je wilt…Kies
Lagere handelskostenGate.io (Gate)
0,10% maker en taker bij Gate EU, tegenover 0,60% / 1,20% op het instapniveau van Coinbase Advanced
Munten voor gebruikers in de EUAllebei
400+ bij beide; het cijfer van 5.400+ van Gate geldt voor het wereldwijde platform, niet voor Gate EU
Proof of reservesGate.io (Gate)
Proof of reserves op basis van een Merkle-tree en zk-SNARK; Coinbase vertrouwt in plaats daarvan op geauditeerde jaarrekeningen van het bedrijf
Gepubliceerde kosten voor overboekingen in euro'sCoinbase
Gratis SEPA-stortingen en -opnames; Gate publiceert geen SEPA-kosten
Futures en derivatenCoinbase
Futures in de EU tot 10x sinds maart 2026; Gate EU biedt geen derivaten
Toegang buiten de EUCoinbase
Bedient de VS en het VK; Gate is niet beschikbaar in het VK, en inwoners van de VS hebben het aparte Gate US, Inc. nodig, dat we niet hebben beoordeeld
KenmerkCoinbaseGate.io (Gate)
EU-vergunningMiCA-vergunning (CSSF (Luxembourg))MiCA-vergunning (MFSA (Malta))
Spot maker / taker0,60% / 1,20%0,10% / 0,10%
SEPA-stortingGratis–
Storting met kaart––
Aantal munten400+400+
Nederlandbeschikbaarbeschikbaar
Duitslandbeschikbaarbeschikbaar
Opgericht20122013

Feiten gecontroleerd op 23 oktober 2026 aan de hand van de officiële kosten- en vergunningspagina's van beide aanbieders.

Gate.io vs Coinbase zet twee heel verschillende crypto-exchanges tegenover elkaar, en beide staan open voor inwoners van de EU. Coinbase, een crypto-exchange met een Nasdaq-notering, bedient de EU met een MiCA-vergunning van de Luxemburgse CSSF. Gate, vroeger Gate.io en nog vaak geschreven als Gate io, bedient de EU via Gate Technology Ltd, met een vergunning van de MFSA op Malta. Beide zijn een legitieme keuze als je in Nederland, Duitsland, België of Ierland woont.

De keuze komt neer op kosten tegenover bereik. Gate EU rekent 0,10% op spottransacties, dus een aankoop van € 1.000 kost € 1,00. Coinbase Advanced begint bij 0,60% maker en 1,20% taker, dus dezelfde aankoop kost als marktorder € 12,00. Coinbase geeft je er meer voor terug: gratis SEPA-overboekingen, futures in de EU, toegang vanuit de VS en het VK, en een moederbedrijf met geauditeerde jaarrekeningen. We hebben de officiële pagina’s van beide exchanges gecontroleerd op 23 oktober 2026; cryptoactiva zijn volatiel en je kunt je hele inleg verliezen.

Gate.io vs Coinbase: de belangrijkste kenmerken in één oogopslag

Elke crypto-exchange heeft een duidelijk profiel. Gate past bij kostenbewuste handelaren in de EU die een lange lijst met altcoins willen op een crypto-exchange met alleen spothandel. Coinbase past bij mensen die waarde hechten aan een beursgenoteerd bedrijf, eenvoudige overboekingen in euro’s en toegang tot futures, en die daarvoor hogere kosten willen betalen.

  • Gate EU: 0,10% maker en taker, 400+ munten, spot, convert, staking, OTC en een kaart. Geen derivaten, margin of copy trading.
  • Coinbase: 0,60% maker en 1,20% taker bij Advanced op het instapniveau, 400+ munten, gratis SEPA heen en terug, futures voor gebruikers van Advanced in de EU, staking en een kaart.

De tabel met feiten toont de kerncijfers en de tabel met winnaars wie er per doel als beste uitkomt; hieronder leggen we uit wat dat betekent voor je geld. Lees onze volledige Coinbase-review en Gate-review voor elke exchange afzonderlijk.

Hebben Coinbase en Gate een vergunning in de Europese Unie?

Ja, beide hebben een MiCA-vergunning en zijn actief. Coinbase Luxembourg S.A. kreeg op 20 juni 2025 een vergunning van de CSSF, en Gate Technology Ltd op 29 september 2025 van de MFSA. Beide vergunningen hebben een paspoort voor elk EER-land, waaronder Nederland, Duitsland, België en Ierland.

De vergunningen van Coinbase

De MiCA-vergunning van Coinbase dekt bewaring, omwisseling, orderuitvoering, plaatsing, het ontvangen en doorgeven van orders, en overdrachtsdiensten. Coinbase verhuisde zijn Europese hoofdvestiging in 2025 van Ierland naar Luxemburg. Een aparte entiteit op Cyprus, Coinbase Financial Services Europe, heeft een MiFID II-vergunning van CySEC en verzorgt de futures in de EU, en Coinbase Ireland Limited is een instelling voor elektronisch geld onder toezicht van de Central Bank of Ireland.

Buiten de EU bedient Coinbase het VK via het bij de FCA geregistreerde CB Payments Ltd en de VS via Coinbase, Inc., dat een New York BitLicense en money transmitter-vergunningen per staat heeft.

De vergunningen van Gate

Gate Technology Ltd heeft MiCA-vergunning GTEC-25238 voor de bewaring van digitale activa, het exploiteren van een handelsplatform, omwisseling, orderuitvoering en overdrachtsdiensten. Het heeft ook een Maltese vergunning als financiële instelling voor betaaldiensten met e-geldtokens.

Er is één valkuil: Gate heeft een apart wereldwijd platform. De wereldwijde gebruikersovereenkomst noemt de VS, het VK, Nederland, Duitsland, Frankrijk, Spanje, Oostenrijk en Malta bij de landen met beperkingen. Inwoners van de EU krijgen alleen toegang via Gate EU op gate.com/en-eu, dus open je account daar, niet via de wereldwijde site.

Handelskosten van Gate.io vs Coinbase: welke crypto-exchange is goedkoper?

Gate heeft veel lagere handelskosten. Zoals de meeste exchanges rekenen beide handelskosten als percentage van elke transactie, maar de tarieven verschillen een factor zes tot twaalf. Gate EU rekent 0,10% maker en 0,10% taker op VIP 0, terwijl Coinbase Advanced op zijn instapniveau 0,60% maker en 1,20% taker rekent. Daardoor is een marktorder bij Coinbase tot 12 keer zo duur als dezelfde order bij Gate.

Zo werkt de structuur met maker- en takerkosten

Beide gebruiken een maker-takermodel op het orderboek. Een makerorder is een limietorder die in het orderboek wacht en liquiditeit toevoegt; een takerorder wordt meteen uitgevoerd tegen bestaande orders. Bij de meeste exchanges zijn takerkosten meestal hoger dan makerkosten, en bij Coinbase is het verschil groot: de makerkosten zijn de helft van de takerkosten. Bij Gate EU zijn de maker- en takertarieven op het instapniveau gelijk, dus daar kost een marktorder niet meer dan een limietorder.

Bij beide dalen de kosten met je volume. De VIP-niveaus 1 tot 16 van Gate gaan omlaag tot 0% maker en 0,02% taker. De niveaus van Coinbase Advanced dalen met je handelsvolume over 30 dagen of je USDC-saldo, tot 0,00% maker en 0,02% taker. Die hoogste niveaus zijn voor ervaren handelaren met een heel hoog volume; de meeste lezers betalen het instaptarief.

Eén kanttekening bij Coinbase: de openbare kostenpagina’s tonen de tarieven van Advanced niet meer zonder dat je inlogt. De instaptarieven van 0,60% / 1,20% komen uit de kopie die NerdWallet maakte van de tabel in de app en kunnen afwijken voor accounts in de EU, dus controleer de kosten in het orderoverzicht voordat je handelt.

Eenvoudige aankopen en de betaalmethode

De knop voor een eenvoudige aankoop bij Coinbase werkt anders dan handelen op Coinbase Advanced. In de prijs zit een spread, plus Coinbase-kosten die verschillen per betaalmethode, ordergrootte en markt. Beide zie je in het orderoverzicht voordat je bevestigt, maar ze worden niet als vaste cijfers gepubliceerd. Kies je betaalmethode met zorg, want die verandert de kosten. Bij eenvoudige limietorders komen er 1% uitvoeringskosten bij. Een abonnement op Coinbase One schrapt de kosten voor eenvoudige transacties binnen limieten, maar de spread blijft gelden.

De Convert-tool van Gate, waarmee je in één stap twee cryptocurrency’s tegen elkaar kunt omwisselen, wordt aangeprezen zonder kosten en zonder slippage. De spread is niet gepubliceerd, dus vergelijk de getoonde prijs met het orderboek voordat je een groot bedrag omwisselt.

Rekenvoorbeeld: transacties van € 100 en € 1.000

De tabel toont de totale kosten van een spottransactie tegen instaptarieven, berekend als transactiegrootte × kostentarief.

TransactieGate EU (0,10%)Coinbase Advanced maker (0,60%)Coinbase Advanced taker (1,20%)
Voor € 100 BTC kopen€ 0,10€ 0,60€ 1,20
Voor € 1.000 BTC kopen€ 1,00€ 6,00€ 12,00
Voor € 1.000 kopen, later voor € 1.000 verkopen€ 2,00€ 12,00€ 24,00
€ 100 per maand, een jaar lang€ 1,20€ 7,20€ 14,40

Bij een volledig rondje van € 1.000 met marktorders bespaart Gate je € 22,00. Lagere kosten tellen op: wie elke maand voor € 100 koopt, betaalt als taker bij Coinbase Advanced € 13,20 per jaar meer. Dit zijn alleen de kosten; de totale kosten omvatten ook een eventuele spread en de netwerkkosten als je opneemt.

Gate.io vs Coinbase voor actieve handelaren

Voor actieve handelaren is Gate met afstand het goedkopere platform. Wie elke maand voor € 500 handelt met marktorders, betaalt bij Gate EU € 6,00 per jaar aan kosten (12 × € 0,50) en bij Coinbase Advanced op het instapniveau € 72,00 (12 × € 6,00). De handelskosten van Coinbase komen pas in de buurt als je handelsvolume over 30 dagen je naar veel hogere niveaus brengt.

Coinbase antwoordt met breedte en geavanceerde tools voor wie geavanceerd in crypto handelt: een orderboekplatform, futures voor wie in aanmerking komt en een API op hetzelfde account. Gate EU houdt het bij spothandel in crypto op het orderboek plus Convert, dus handelaren die een hefboom willen, moeten elders kijken. Let wel: het wereldwijde platform van Gate biedt futures, margin en copy trading, maar dat platform heeft geen vergunning voor inwoners van de EU.

Opnamekosten, stortingen en netwerkkosten

Coinbase publiceert duidelijkere kosten in euro’s. SEPA-stortingen en SEPA-opnames in euro’s zijn gratis bij Coinbase en duren 1–3 werkdagen. Coinbase noemt EUR, GBP en USD, dus in het VK of de VS kun je ook in je eigen valuta storten. Je account moet volledig geverifieerd zijn, en de naam op de bankrekening moet overeenkomen met je naam bij Coinbase.

Gate EU ondersteunt stortingen in euro’s via SEPA, en de euro is de enige fiatvaluta die het noemt, maar op de stortingspagina staan geen stortings- of opnamekosten, en op de pagina’s die we controleerden vonden we de kosten van Gate EU voor kaartaankopen of bitcoinopnames niet. Controleer het kostenscherm voordat je geld stuurt.

Voor crypto-opnames, waarmee je digitale activa van de exchange haalt, rekent Coinbase netwerkkosten die worden geschat op het moment van verzenden, zonder gepubliceerd vast bedrag. Netwerkkosten gaan naar de blockchain, niet naar de exchange, en stijgen als het netwerk druk is.

Aankopen met een debitcard

Geen van beide exchanges publiceert vaste kosten voor aankopen met een debitcard die gelden voor klanten in de EU, dus een debitcard is de betaalmethode met de minst voorspelbare kosten. Bij Coinbase zitten de kaartkosten in de variabele kosten voor een eenvoudige aankoop die je in het overzicht ziet. Kun je een dag wachten, dan is een gratis SEPA-overboeking bij Coinbase de goedkopere betaalmethode. Welke betaalmethode je ook kiest, het orderoverzicht toont de volledige prijs voordat je bevestigt, dus vergelijk één keer een prijsopgave met een debitcard met een prijsopgave via een bankoverschrijving.

Munten, producten en belangrijkste kenmerken

Beide bieden gebruikers in de EU 400+ munten, dus het verschil in keuze is kleiner dan de reputatie van Gate doet vermoeden. Beide hebben de grote markten zoals BTC en ETH, en beide hebben een lange staart van kleinere cryptoactiva en andere digitale activa. De wereldwijde site van Gate adverteert met 5.400+ munten, maar dat cijfer geldt voor het wereldwijde platform. De marktenpagina van Gate EU toont ongeveer 420 tot 440 markten met paren in EUR en USDC. Gate staat bekend om vroege en nieuwe noteringen op zijn wereldwijde platform; hoeveel daarvan Gate EU bereiken, verschilt.

Wat Gate EU biedt

De gebruikersovereenkomst van Gate EU beschrijft spothandel, OTC-handel, bewaring, Convert, staking en diensten om geld in en uit crypto te zetten (on- en off-ramp), plus een kaart. Derivaten, margin en copy trading horen niet bij het aanbod in de EU, ook al heeft het wereldwijde platform ze wel. We konden niet verifiëren of de Gate-app en de API beschikbaar zijn voor accounts bij Gate EU.

Wat Coinbase biedt

Coinbase combineert een eenvoudige app met Coinbase Advanced, zijn orderboekplatform voor geavanceerd handelen. Het biedt ook staking, een kaart die in de EU wordt uitgegeven door Paysafe Payment Solutions, en een API. In maart 2026 lanceerde Coinbase futures op crypto en aandelenindexen voor gebruikers van Advanced in 26 Europese landen, waaronder Duitsland en Nederland, met een hefboom van maximaal 10x en kosten vanaf 0,02% per contract. Futures worden alleen in bepaalde regio’s aangeboden, en de Nederlandse pagina van Coinbase spreekt van professionele klanten, dus of je als particuliere klant in aanmerking komt, kan verschillen.

Futures zijn alleen voor ervaren handelarenMet een hefboom van 10x kan een koersbeweging van ongeveer 10% tegen je in je margin wegvagen. De meeste particuliere handelaren verliezen geld met producten met een hefboom, en in een periode van extreme volatiliteit kun je binnen enkele uren een flink verlies lijden. Lees eerst onze uitleg over derivaten.

Staking: kun je rente krijgen op crypto?

Geen rente zoals een bank die betaalt. Beide exchanges bieden staking, waarbij je munten vastzet om een blockchain te helpen draaien en beloningen in die munt ontvangt. Coinbase houdt als standaardcommissie 35% van de beloningen in voor activa zoals ETH, SOL en ADA (minder voor leden van Coinbase One). Leveren je gestakete munten € 10 aan brutobeloningen op, dan houdt Coinbase € 3,50 en ontvang jij € 6,50. Gate EU biedt staking, maar we hebben de commissie niet geverifieerd. De beloningen kunnen minder waard zijn dan de daling van de koers van de munt.

Beveiliging, cold storage en trackrecord

Geen van beide crypto-exchanges heeft een perfecte staat van dienst op het gebied van beveiliging, en ze maken verschillende dingen openbaar. Gate publiceert een proof of reserves; Coinbase publiceert geauditeerde jaarrekeningen van het bedrijf. Geen van beide publiceert op de pagina’s die we controleerden welk deel van de tegoeden van gebruikers in cold storage staat; sterker nog, weinig exchanges die we volgen publiceren überhaupt een aandeel in cold storage. Cold storage betekent dat sleutels offline worden bewaard, weg van systemen die met internet verbonden zijn, en zonder gepubliceerd aandeel kun je niet beoordelen hoeveel van je crypto daar staat. Geen van beide openbaarmakingen garandeert dat tegoeden van gebruikers buiten bereik van hackers zijn.

Coinbase: beursgenoteerd, geauditeerd, maar beboet

Coinbase werd in april 2021 een beursgenoteerd bedrijf. Het publiceert elk kwartaal financiële overzichten, die jaarlijks worden geauditeerd, en zegt dat het klanttegoeden 1:1 aanhoudt, maar we vonden geen proof of reserves op basis van een Merkle-tree. Voor veel lezers is een beursgenoteerd bedrijf met openbare jaarrekeningen op zich al een signaal over beveiliging, maar het is een ander soort openbaarmaking dan een proof of reserves. Coinbase Germany was in juni 2021 het eerste bedrijf dat een vergunning van BaFin kreeg voor de bewaring van crypto.

De geschiedenis van Coinbase met toezichthouders is lang. Coinbase trof in 2023 een schikking van $ 100 miljoen met de NYDFS in New York wegens tekortkomingen in AML en KYC, en De Nederlandsche Bank gaf het een boete van € 3,3 miljoen voor het bedienen van Nederlandse klanten zonder registratie. De FCA gaf de Britse dochter in 2024 een boete van £ 3,5 miljoen. In 2025 liet de SEC haar rechtszaak tegen Coinbase vallen, en gaf de Central Bank of Ireland Coinbase Europe een boete van € 21,46 miljoen nadat meer dan 30 miljoen transacties niet goed waren gemonitord. Op 22 oktober 2026 gaf de Central Bank of Ireland Coinbase Ireland nog een boete van € 3,25 miljoen wegens tekortkomingen in het beschermen van klanttegoeden en bij uitbesteding. Beide Ierse boetes moeten nog worden bevestigd door de High Court.

In 2025 kochten criminelen supportmedewerkers in het buitenland om, om gegevens van ongeveer 69.000 klanten te bemachtigen. Coinbase weigerde $ 20 miljoen losgeld te betalen en schatte de kosten op $ 180 miljoen tot $ 400 miljoen.

Gate: proof of reserves, gaten in de gegevens

Gate publiceert een proof of reserves op basis van een Merkle-tree en zk-SNARKs, waarvan de implementatie in januari 2024 is geauditeerd door Hacken. We konden de huidige reserveratio of de datum van de momentopname niet laden. Gate zegt dat het in 2013 is opgericht en in september 2026 wereldwijd de 60 miljoen gebruikers passeerde.

Onze geverifieerde gegevens bevatten geen beveiligingsincidenten of boetes voor Gate. We konden berichten over oudere incidenten niet verifiëren, waaronder een hack in 2015 uit de tijd dat het nog Bter heette en een rechtszaak in 2023 van de Attorney General van New York, dus we noemen de geschiedenis van Gate niet smetteloos.

Je eigen account beschermen

Sterke beveiligingsprotocollen aan de kant van de exchange kunnen je op zichzelf niet beschermen tegen phishing. Je eigen gewoontes rond cryptobeveiliging tellen net zo zwaar. Zet tweestapsverificatie aan met een authenticator-app, gebruik antiphishingcodes waar die worden aangeboden, en deel nooit een code met iemand die zegt van de support te zijn. Het datalek bij Coinbase in 2025 begon met omgekochte supportmedewerkers, een herinnering dat oplichters aan de telefoon overtuigend kunnen klinken. Echte klantenservice vraagt nooit om je wachtwoord, je 2FA-code of je herstelzin.

Zo begin je bij een van beide exchanges

Een account openen gaat bij beide in dezelfde paar stappen, en houd er rekening mee dat je pas kunt handelen als de identiteitscontroles zijn afgerond. Dit is de volgorde die wij zouden aanhouden, op basis van wat elke exchange publiceert.

  1. Kies de EU-entiteit. Meld je bij Gate aan bij Gate EU op gate.com/en-eu, niet op de wereldwijde site. Coinbase bedient inwoners van de EER via Coinbase Luxembourg S.A.
  2. Verifieer je identiteit. Houd een paspoort of identiteitskaart bij de hand. Bij Gate EU moet je 18 jaar of ouder zijn; Coinbase eist een volledig geverifieerd account voordat je via SEPA kunt storten.
  3. Stort euro’s via SEPA. Coinbase rekent niets; Gate EU publiceert geen kosten, dus controleer het stortingsscherm. De bankrekening moet op je eigen naam staan.
  4. Koop met een limietorder. Bij Coinbase Advanced kost een makerorder 0,60% in plaats van 1,20%. Bij Gate EU is het allebei 0,10%.
  5. Beveilig je account. Houd je account goed beveiligd: zet tweestapsverificatie aan en kies een sterk, uniek wachtwoord. Zet wat je lang aanhoudt over naar een wallet die je zelf beheert, als je je daar prettig bij voelt.

Klantenservice en accountcontroles

Coinbase biedt klantenservice per telefoon en via berichten in de app met een virtuele assistent en, afhankelijk van het uur, echte medewerkers, plus een helpcentrum. We konden de supportkanalen van Gate EU niet bevestigen op een officiële pagina, dus we kunnen de reactietijden niet vergelijken.

Na het openen van je account blijven beide controles uitvoeren. Er kunnen beperkingen op je account volgen als je gegevens niet overeenkomen of als een transactie wordt gemarkeerd, dus houd je documenten en bankgegevens consistent.

Kun je Gate en Coinbase samen gebruiken?

Ja, niets houdt je tegen om bij beide een account te hebben. Je kunt een Coinbase-account aanhouden voor gratis overboekingen in euro’s en een account bij Gate EU voor goedkopere spottransacties. Dan doorloop je wel twee keer de identiteitscontrole, en je spreidt je crypto over twee bedrijven, wat de schade beperkt als een van beide een storing of een hack heeft. Houd van elke transactie op beide een overzicht bij, want misschien heb je dat nodig voor je belastingaangifte.

Wie kiest Coinbase en wie kiest Gate

Kies op basis van waarvoor je wilt betalen. Beide hebben een vergunning voor inwoners van de EU, dus toegang is hier niet doorslaggevend.

Kies Gate als je regelmatig spot in crypto handelt en lagere takerkosten wilt, je een lange lijst met altcoins onder een MiCA-vergunning wilt, of je vooral limietorders gebruikt en geen derivaten nodig hebt. Accepteer dan dat de kosten voor overboekingen in euro’s niet zijn gepubliceerd en dat de supportkanalen niet zijn bevestigd.

Kies Coinbase als je voor het eerst koopt en een gebruiksvriendelijke crypto-app met een eenvoudige interface wilt, met een beursgenoteerd bedrijf erachter, of als je gratis SEPA-stortingen en -opnames wilt, futures als gebruiker van Advanced die in aanmerking komt, of dezelfde aanbieder in de VS of het VK. Accepteer dan kosten van € 12,00 op een marktorder van € 1.000 op het instapniveau, tenzij je handelsvolume hoog is, en een geschiedenis met toezichthouders met meerdere grote boetes.

Kijk elders als je zowel lage kosten als futures in de EU wilt: OKX rekent 0,08% / 0,10% voor spot met een X-Perps-account en biedt futures onder MiFID-toezicht. Vergelijk Coinbase vs OKX, OKX vs Gate en Gate vs Crypto.com. Weeg je Gate af tegen Binance, let er dan op dat Binance geen MiCA-vergunning heeft; zie Binance vs Gate.

Zo hebben we Coinbase en Gate vergeleken

We schreven deze pagina voor Europese lezers die zoeken op gate io vs coinbase, en we zijn een redactie: we hebben voor deze vergelijking geen accounts geopend. Op 23 oktober 2026 controleerden we de kostenpagina’s, vergunningspagina’s, gebruikersovereenkomsten en pagina’s over proof of reserves van beide exchanges, het MiCA-register van ESMA (update van 22 oktober 2026) en de handhavingsmededeling van de Central Bank of Ireland. Waar een cijfer van een derde komt, zoals de tarieven van Coinbase Advanced, zeggen we dat. Onze scores volgen onze methodologie. Deze vergelijking is geen beleggingsadvies.

Veelgestelde vragen

Is Gate.io beter dan Coinbase?

Gate is beter op kosten: de spotkosten in de EU zijn 0,10%, dus een aankoop van € 1.000 kost € 1,00, tegenover € 12,00 tegen het instaptarief voor takers bij Coinbase Advanced. Coinbase is beter als je gepubliceerde gratis SEPA-overboekingen, futures, een beursgenoteerd moederbedrijf of toegang vanuit de VS of het VK wilt.

Is Gate.io een veilige exchange?

Geen enkele exchange is vrij van risico. Gate EU heeft een MiCA-vergunning van de MFSA op Malta en publiceert een proof of reserves met een Merkle-tree en zk-SNARK, geauditeerd door Hacken in januari 2024. We konden berichten over oudere incidenten niet verifiëren, dus we noemen de geschiedenis van Gate niet smetteloos.

Kan ik Gate.io en Coinbase gebruiken in de EU?

Ja. Gate Technology Ltd heeft een MiCA-vergunning van de Maltese MFSA en Coinbase Luxembourg S.A. een van de Luxemburgse CSSF, beide met een paspoort voor Nederland, Duitsland, België, Ierland en de rest van de EER. Gebruik Gate EU op gate.com/en-eu, niet het wereldwijde platform van Gate.

Is er iets beters dan Coinbase?

Op kosten wel: verschillende exchanges met een MiCA-vergunning rekenen minder dan de instaptarieven van Coinbase Advanced van 0,60% maker en 1,20% taker, waaronder Gate EU met 0,10% en OKX met 0,08% / 0,10% met een X-Perps-account. De sterke punten van Coinbase zijn de notering aan de Nasdaq en de vergunningen in de VS, het VK en de EU.

Heeft Gate.io derivaten in de EU?

Nee. De gebruikersovereenkomst van Gate EU omvat spothandel, convert, staking, OTC, bewaring en een kaart, zonder derivaten, margin of copy trading. Het wereldwijde platform van Gate biedt futures, maar heeft geen vergunning voor inwoners van de EU.

Kan ik grote bedragen opnemen bij Coinbase?

Coinbase meldt dat SEPA-opnames in euro's gratis zijn en 1–3 werkdagen duren, en de bankrekening moet op je eigen naam staan. Opnamelimieten hangen af van je account en je verificatieniveau; controleer ze in de app voordat je een groot bedrag opneemt.